حسن روحانی سه زن را به معاونت و دستیاری خود منصوب کرد
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز چهارشنبه هجدهم مرداد، در حکم‌های جداگانه‌ای، سه زن را به سمت‌های معاونت و دستیاری خود منصوب کرد.
بر اساس این احکام که متن آنها در سایت اینترنتی ریاست جمهوری ایران منتشر شده، لعیا جنیدی به عنوان «معاون حقوقی رییس جمهور»، معصومه ابتکار به سمت «معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده» و شهیندخت مولاوردی در مقام «دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی» منصوب شده‌اند.
ابتکار در دولت پیشین، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست بود. مولاوردی نیز معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده را بر عهده داشت.
بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، لعیا جنیدی در دانشگاه تهران، موسسه آموزش و پژوهش سازمان ملل در هلند و دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد تحصیل کرده است.
انتصاب سه زن به سمت‌های معاونت و دستیاری رئیس جمهوری ایران در حالی است که حسن روحانی در فهرست کابینه پیشنهادی که روز سه‌شنبه به مجلس ارائه کرد، هیچ زنی را به عنوان وزیر پیشنهاد نداد.
وزرای پیشنهادی دولت برای شروع کار خود باید رأی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کنند.
تنها زنی که در دوران جمهوری اسلامی توانسته به مقام وزارت برسد مرضیه وحید دستجردی است که در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی شد.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.