ادعای آزار جنسی کارکنان زن مجلس فرانسه به دست برخی از نمایندگان
زنی که به عنوان دستیار در مجلس ملی فرانسه کار می‌کرده، از وجود "فهرست سیاه" نمایندگانی سخن گفت که زنان را آزار جنسی می‌دادند.
به گفته مارین توندلیه، کارکنان زن پارلمان "وقت ناهار یا نوشیدن قهوه، درباره رفتارهای برخی از نماینگان مشخص به همدیگر هشدار می‌دادند".
او در دوره قبلی مجلس فرانسه دستیار "سسیل دوفلو"، از وزرای سابق و عضو حزب سبزها بود.
اعتراض وزرای سابق زن به آزار جنسی در صحنه سیاسی فرانسه
خانم توندلیه افزود: "نام برخی از نمایندگان به طور مرتب بین ما تکرار می‌شد و می‌دانستیم که باید مواظب باشیم با آنها در آسانسور تنها نباشیم."
او در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرد: "آنجا خطر این بود که به باسن تو دست بزنند."
به گفته مارین توندلیه یک فهرست نوشته شده وجود نداشته بلکه همکاران زن به طور شفاهی به یکدیگر درباره برخی افراد هشدار می داده اند.
از ماه ژوئن مجلس تازه فرانسه آغاز به کار کرده است. در این مجلس از ۵۷۷ نماینده، ۲۳۳ نفر زن هستند، در حالی که در مجلس قبلی، فقط ۱۵۵ زن نماینده حضور داشتند.
بحث در مورد آزار جنسی در محیط کار، در فرانسه، آمریکا و سایر کشورها، به دنبال خبرساز شدن رسوایی اخیر هاروی واینستین، تهیه‌کننده مشهور هالیوود، با موضوع آزار جنسی در حین کار بالا گرفته است.
واینستین با رد کردن اتهامات می گوید که هیچ کار اشتباهی انجام نداده است.

پارلمان فرانسه
بیشتر از یک سوم نمایندگان پارلمان فرانسه زن هستند

رسوایی‌هایی گذشته
حدود یک سال پیش، حزب سبز فرانسه دچار یک شوک بزرگ شد.
دنی بوپن، سخنگوی پارلمان فرانسه و عضو حزب سبزها به دلیل اتهام به آزار جنسی چند همکار زن مجبور به استعفا شد.
چهار همکار زن او را به آزار جنسی متهم کردند، هرچند او همه اتهامات را رد کرد.
دنی بوپن متهم به "دستمالی" یک زن هم حزبی‌ شد و چند نماینده زن مجلس هم او را به فرستادن پیامک‌های جنسی متهم کردند.
سگولن رویال، وزیر پیشین محیط زیست فرانسه، چندی پیش اعلام کرد که مجبور شده در وزارتخانه تحت تصدی‌ خود، با مشکل آزار جنسی، که از او پنهان نگاه داشته می‌شد، مقابله کند.
او به کانال تلویزیونی ال سی ای گفت: "به محض اینکه فهمیدم وقت را تلف نکردم. یک گزارش تهیه شده بود اما مساله را از من مخفی کرده بودند."
به گفته خانم رویال: "این اتفاق‌ها وقتی می‌افتد که مسئولان سعی در سرپوش گذاشتن روی این مسائل دارند."
مارین توندلیه در اظهارات اخیر خود تاکید کرده: "یک گروه خاص از نمایندگان 'مست قدرت ' بودند و تمایل به تصاحب همه چیز داشتند."
خانم توندلیه افزوده:"آنها از راه‌های طولانی از خانه‌هایشان به پاریس می‌آمدند، شاید این باعث سبکسری آنها می‌شد و به آنها حس و حال تعطیلات می‌داد."

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.