آزادی موقت سه فعال مدنی زن از زندان اوین و قرچک ورامین
اعظم جنگرودی و نرگس حسینی در اعتراض به حجاب اجباری دستگیر شده بودند و سپیده فراهان در ارتباط با اعتراضات اخیر ایران. این سه فعال مدنی با پرداخت وثیقه به طور موقت و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند.

خبر آزادی اعظم جنگرودی، نرگس حسینی و سپیده فراهان، سه کنشگر مدنی، توسط خبرگزاری هرانا، "ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران"، منتشر شده است. بنا بر گزارش این خبرگزاری، آن‌ها با تودیع وثیقه و به طور موقت از زندان آزاد شده‌اند.

یکی از کسانی که در ارتباط با اعتراضات اخیر کشور دستگیر شده بود، سپیده فراهان بود که با تودیع وثیقه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان از زندان اوین آزاد شده است.

نرگس حسینی نیز با تودیع وثیقه‌ای ۶۰ میلیون تومانی از زندان قرچک ورامین آزاد شده است. از میزان وثیقه‌ای که اعظم جنگرودی برای آزادی موقت خود پرداخت کرده، اطلاع دقیقی در دست نیست.

نرگس حسینی روز ۲۳ بهمن و اعظم جنگرودی روز ۲۶ بهمن و به علت اعتراض به حجاب اجباری دستگیر شده بودند. سپیده فراهان به علت شرکت در اعتراضات اخیر روز ۱۲ دی دستگیر شده بود.

دستگیری معترضان به حجاب اجباری

خبرگزاری هرانا در گزارش خود به دستگیری حداقل ۲۹ زن به اتهام کشف حجاب خبر داده است. خبری که متکی به اظهارات پلیس تهران در روز ۱۲ بهمن‌ است.

دستگیری اعظم جنگرودی در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب وسیعی داشته است. روز پنجشنبه ۲۶ بهمن، فیلم دستگیری جنگرودی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. نحوه دستگیری اعظم جنگرودی توسط ماموران پلیس نیز با انتقادهای وسیعی روبه‌رو شده است.

ناهید خدا کرمی، عضو شورای شهر تهران، با انتشار توییتی در این باره از جمله چنین نوشت: «چگونه مامور به خود اجازه داد با یک دختر جوان به بهانه عدم رعایت حجاب اینگونه برخورد کند؟ کدام گناهش بیشتر است؟ موهای اعظم جنگرودی یا دست‌های آن مرد؟»

Screenshot Twitter- Nahid Khodakarami (Twitter)

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.