دفتر رئیس جمهوری "برخورد غیرقانونی" نیروی انتظامی با دختر خیابان انقلاب را پیگیری می‌کند
شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهوری خبر داد که "در پی برخورد غیرقانونی نیروی انتظامی با دختر خیابان انقلاب" وی مسئولیت پیگیری قضایی این پرونده را به عهده گرفته است. به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که یک مأمور انتظامی ایران را نشان می‌دهد که با زور، یک زن معترض به حجاب را از بالای سکو پایین می‌کشد. این ویدئو انعکاس بسیار گسترده‌ای یافته است.

روز جمعه ۴ اسفند/٢٣ فوریه، شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی در حساب توئیتر نوشت: "در پی برخورد غیرقانونی مامور خاطی نیروی انتظامی با دختر خیابان انقلاب و مغایرت با بند ۳۱ منشور حقوق شهروندی، از سوی رئیس جمهور محترم مأمور پیگیری قضایی این پرونده گردیدم".

وی می‌افزاید: "بدون شک حمایت فعالان فضای مجازی موجب تسریع در روند پیگیری قضایی این پرونده خواهد گردید".

محل وقوع رویدادی که ویدئوی آن پنجشنبه شب – ٣ اسفند/٢٢ فوریه – روی شبکه‌های اجتماعی پخش شد ظاهراً خیابان انقلاب است. به نظر می‌رسد که زن معترض به حجاب روی همان جعبۀ مخابراتی ایستاده که دفعات قبل هم جایگاه اعتراض "دختران خیابان انقلاب" بود.

در ویدئوی تازه دو مأمور انتظامی از زن می‌خواهند که از جعبه پایین بیاید اما زن پاسخ می‌دهد که "کار بدی" نمی‌کند. در نهایت یکی از مأموران از جعبه بالا می‌رود و زن را به پایین هل می‌دهد. در میان مردمی که به تماشا جمع شده‌اند کسی به اعتراض می‌گوید: "پس حقوق بشر کجاست؟"...

معلوم نیست که زن معترض بازداشت شده یا خیر.

یک روز قبل – چهارشنبه ٢ اسفند - نسرین ستوده وکیل مدافع حقوق بشر خبر داد که یک زن معترض به حجاب در قیطریه بازداشت شده است. به گفتۀ خانم ستوده این زن کتک خورده است. خانوادۀ این زن که نام وی شاپرک شجری‌زاده نقل شده نیز بازداشت و ضرب و شتم وی را تأیید کرده است.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.