نهادهای فعال در زمینه حقوق دگرباشان جنسی از پیروزی کریستین هالکوییست ابراز خرسندی کرده‌اند.

حزب دموکرات آمریکا یک زن تراجنسی را به نامزدی برگزید
برای نخستین بار در تاریخ آمریکا یک زن تراجنسی موفق به کسب نامزدی یکی از احزاب بزرگ سیاسی این کشور شد. کریستین هاکوییست در انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر بر سر کسب مقام فرمانداری ورمانت رقابت خواهد کرد.

کریستین هالکوییست موفق شد تا در رقابت با چند نامزد دیگر در ایالت ورمانت، به عنوان نامزد حزب دموکرات در رقابت‌های انتخاباتی میان‌دوره‌ای ماه نوامبر انتخاب شود. او که ۶۲ سال دارد در انتخابات روز ۶ نوامبر با فیل اسکات، فرماندار جمهوری‌خواه ورمانت بر سر کسب این مسند رقابت خواهد کرد.

هالکوییست نخستین فرد آشکارا تراجنسی است که موفق به کسب نامزدی یک حزب سیاسی بزرگ برای سمت فرمانداری یا کلا هر سمت ایالتی دیگر شده است.

هالکوییست پیش از این به عنوان رییس یک شرکت تعاونی برق در ورمانت فعالیت داشته و آنطور که به رسانه‌ها گفته از سال ۲۰۱۵ هویت جنسی واقعی خود را آشکار ساخته است. او در سایت انتخاباتی‌اش در این مورد نوشته که پس از "سال‌ها پنهان‌کاری، هویت واقعی‌اش به عنوان یک زن تراجنسی را آشکار ساخته است." او نخستین مدیر ارشد در آمریکا به شمار می‌رود که همزمان با اداره یک شرکت، عمل تغییر جنسیت را انجام داده است.

در انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر رقابت بر سر تصاحب ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان ایالات متحده و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا خواهد بود.

هالکوییست در مصاحبه‌ای با رویترز گفته: «فکر می‌کنم ورمانت نور امید برای دیگر نقاط کشور شده است. این چیزی است که من آن را بسط دادن حوزه اخلاقی می‌خوانم.»

پیروزی هالکوییست در شرایطی رخ می‌دهد که در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ حقوق دگرباشان جنسی که در دولت باراک اوباما پیشرفت‌های قابل‌توجهی یافته بود، بار دیگر رو به محدودیت گذاشته است. رویترز به نقل از تحقیقی که از سوی دانشگاه هاروارد انجام شده، گزارش داده امسال ۴۳ نامزد تراجنسی برای کسب سمت‌ در رده‌های مختلف دولتی وارد عرصه رقابت شده‌اند. بیشتر این افراد عضو حزب دموکرات هستند، اما تعداد اندکی از آن‌ها نیز به عنوان نامزد مستقل، نامزد حزب سبز و یا دفاتر غیرحزبی فعالیت دارند.

آنیس پارکر، مدیر یکی از انجمن‌های فعال در زمینه حقوق دگرباشان جنسی پیروزی هالکوییست را "لحظه‌ای تعیین‌کننده در جنبش برابری‌خواهی تراجنسی‌ها" خوانده است.

ایالت ورمانت پیش از این نیز در رابطه با موضوعات مربوط به جنسیت پیشرو بوده است. این ایالت نخستین ایالت آمریکا بود که در سال ۲۰۰۰ اتحاد مدنی را برای زوج‌های همجنسگرا قانونی کرد. در سال ۲۰۰۹ نیز ازدواج همجنسگرایان در این ایالت قانونی شد.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.