172
 
نامه به وزیر امور خارجه سوئد، کارل بیلد در رابطه با سفر و دیدار با مقامات ایران
شمار بسیاری از ایرانیان مقیم سوئد از سفر وزیر امور خارجه سوئد به ایران احساس نگرانی می کنند. از زمان ریاست جمهوری روحانی در ژوئن 2013 اوضاع حقوق بشر در ایران علی رغم وعده های انتخاباتی، بحرانی تر شده است. اعدام ها نه تنها متوقف نشده اند، بلکه به صورت چشمگیری افزایش یافته اند. زندانیان سیاسی همچنان در زندان بسر می برند و امید چندانی به آزادی آنها وجود ندارد. خبرنگاران و دگر اندیشان مرتبا دستگیر می شوند و حقوق شهروندی و حقوق بشر دائما نقض می گردد.
نگرانی دیگر ایرانیان مقیم سوئد این است که هنگام مذاکره برای حل بحران هسته ای با ایران ، مسائل مربوط به حقوق بشر به حاشیه رانده شوند. روشن است که حل پایدار بحرانی هسته ای، که بخش اعظمی از جهان آن را پیگیری می کنند، از اهمیت وافری برخوردار است.  اما این امر نباید به در سایه قرار گرفتن نقص گسترده حقوق پایه ای بشر در ایران منجر شود.
ما بدین وسیله وزیر امور خارجه سوئد کارل بیلد و هیئت سوئدی بازدید کننده از ایران را فرا می خوانیم در گفتگوی خود با دولت ایران، خواست جهانی لغو اعدام ها و آزادی زندانیان سیاسی و رعایت حقوق بشر را مورد توجه  قرار دهند و بر آن پافشاری کنند.
 
با درودهای دوستانه
 
جمعیت پشتیبانی از مبارزات مردم ایران 30 ژانویه 2014     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.