Khatami-Mahmoodian
نامهء تبریک مهدی محمودیان به خاتمی بمناسبت زادروز وی:
با آگاهی‌بخشی به مردم، مانع جنگ شوید
متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
جناب آقای خاتمی سلام
امروز در حالی این نامه را از تبعیدگاه رجایی شهر برای شما می نویسم که به ناحق و به جرم ناکرده همانطور که می دانید بیش از سه سال است به دور از خانواده در زندان به سر می برم. اما با این وجود عهدی که با مردم داشته ام را فراموش نکرده ام و همچنان به اندازه توان و امکان برای تغییر شرایط تلاش می نمایم.
شاید رسم نباشد که کوچکتر این گونه به بزرگتر پیام تبریک بفرستد و دور از ادب ایرانی باشد که بخواهم از این طریق محبتی که جنابعالی در سالروز تولدم نسبت به دختر دلبندم و پدر و مادر عزیزم ابراز داشته اید را پاسخ گفته باشم، اما نگرانی حاصل از شرایط کنونی جایی برای رعایت این مسائل باقی نگذاشته است.
تصمیم داشتم در یک جمله برایتان بنویسم “خاتمی عزیز تولدتان گرامی باد” اما راستش را بخواهید دلم نیامد تا از این فرصت بهره بیشتری نبرده بنابراین با اجازه شما دو سه جمله دیگر هم خدمتتان عرضه می دارم.
همانطور که مستحضر هستید در این ایام صدای جنگ از هر سو بگوش می رسد و جنگ طلبان بین المللی و در رأس آنها دولت صهیونیستی خواهان هستند که از سیاست ورزی نابخردانه دولتمردان ما در عرصه بین المللی همانطور که تاکنون بهره برده اند این بار نیز به بهانه دیگر بهره خود را برده و با راه اندازی جنگی دیگر هزینه ای گزاف و جبران ناپذیر بر ملت عزیز ما تحمیل نمایند. این در حالیست که ظاهراً برخی از دولتمردان ما نیز برای فرار از مسئولیت مشکلات خود ساخته داخلی و فرافکنی علت آن چندان بی میل به این اتفاق نیستند.
در چنین شرایطی رفع این مشکل نیازمند حضور فعالانه تر جنابعالی هم در عرصه سیاسی و هم در عرصه عمومی می باشد.
شما و همه دوستداران ایران بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی آنها خواه ساکن در کشور باشند و خواه مقیم دیگر کشورها می توانید بر خلاف شیپورهای تبلیغاتی در هر دو سوی میدان با انذار به دولتمردان داخلی و خارجی و مهمتر از آن با آگاهی بخشی به مردم درباره عواقب ویرانگر جنگ مانعی جدی بر سر راه این بلای خانمان سوز که قطعاً نابودی سرمایه های عظیم انسانی و اقتصادی و عقب ماندگی بیشتر کشور از گردونه توسعه و پیشرفت را به همراه خواهد داشت ایجاد نمایید و با این کار خدمتی بزرگ به همه ایرانیان و حتی بسیاری از مردم جهان انجام دهید!
امید که شصت و نهمین سالروز تولد شما با رفع کامل این مشکل و استقرار امنیت و آرامش در کشور همراه گردد!
عمرتان دراز و برای ملت پر فایده باد!
مهدی محمودیان
بیستم مهرماه نود و یک
تبعیدگاه رجایی شهر
 
 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.