نامه ۲۰۰ تن از هواداران عرفان حلقه: مستند تلویزیونی، قصد تخریب این مجموعه را دارد
بیش از ۲۰۰ تن از هواداران محمدعلی طاهری، بنیانگذار "عرفان حلقه" در نامه‌ای سرگشاده زیر عنوان "اعاده حیثیت"، در خصوص برخی تبلیغات علیه این تشکل در رسانه‌های دولتی جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی ارائه نمودند.

امضاکنندگان نامه تاکید کردند: «نامه‌ای که این‌بار می‌نویسم برای هیچ رییس و مسئول و مدیر و ناظمی نیست، نامه‌ای که می‌نویسم برای هیچ‌کدام از ظلم‌ها و شکنجه‌ها و بی‌عدالتی‌های رفته بر ما از طرف بازجو و بازپرس و قاضی و ... نیست».

به گفته مجموعه هواداران محمدعلی طاهری، به تازگی اطلاعاتی در قالب یک برنامه مستند در تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ایران ارائه شده است که "سراسر کذب و دروغ و تهمت را اشاعه داده" است و قصد هتک حرمت از مجموعه عرفان حلقه و تخریب اعضا این مجموعه را داشته است. این برنامه با عنوان "حلقه‌ی شیطان" پخش شده است که به مجموعه فعالیت‌ها و اندیشه‌های عرفان حلقه و بنیانگذار آن محمدعلی طاهری پرداخته است.

هواداران مجموعه عرفان حلقه می‌گویند: آنان از راه‌های گوناگون و از جمله شکایت از صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای توقف در پخش این برنامه و درخواست فرصت پاسخ به اتهامات و اعاده حیثیت تلاش کردند اما با عدم پاسخگویی مسئولان روبرو شده‌اند.

در ادامه امضاکنندگان خطاب به خانواده‌های خود آورده‌اند: «نامه‌ام اعتراض به رسانه‌ی هفت قلم آرایش کرده‌ی سفارشی تعریف شده که با آبرو و حیثیت آدمها بازی می‌کند نیست، نامه‌ام برای پدر و مادرم است، برای خواهر و برادرم، برای دوستانم، برای کسانیکه سال‌ها با آنها همدم و همقدم بودم برای همکارانم برای همه مردم سرزمین ایرانی اسلامی‌ام برای همه دخترها و پسرهای جوان این آب و خاک...».

امضاکنندگان نامه ضمن تکذیب تمامی تبلیغات علیه باورهای آنان، با دفاع از اندیشه و سابقه فعالیت عرفان حلقه ، خاطرنشان کردند آشنایی آنان با گروه عرفان حلقه منجر به درک بهتر آنان از مذهب شده و بر زندگی این افراد تاثیر مثبت گذارده است.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.