نامه زیباکلام به حسن روحانی: هرقدر خواستید به نظام تبریک بگویید اما این سه کار را هم یادتان نرود
پس از اعلام پیروزی حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صادق زیباکلام استاد دانشگاه در نامه‌ای از روحانی خواست که محصوران تشکر و قدردانی کند.

او در این نامه تاکید کرده است که هر قدر خواستید به نظام تبریک بگویید اما سه کار را هم یادتان نرود: به مزار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بروید، از بهشت‌زهرا یک‌راست به دیدار «سید مظلوم» بشتابید و از بانو دکتر زهرا رهنورد، جناب حجت‌الاسلام شیخ مهدی کروبی، جناب مهندس میرحسین موسوی تشکر و قدردانی کنید.

متن کامل نامه زیباکلام به حسن روحانی به شرح زیر است:

سرور مکرم
جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران ادام الله ظله العالی

با سلام و تحیات پیروزی‌تان در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم را تبریک عرض می‌نمایم. ما دعا می‌کردیم باران ببارد، اما سیل به راه افتاد. هرقدر دلتان می‌خواهد به نظام، به مسئولین، به قوای مسلحه، به مردم و... تبریک بگویید و از همه آنان تشکر و قدردانی بنمایید. اگرچه مطمئن هستم که نیازی به تذکر نیست، اما جسارتا قدردانی از این سه فقره فراموشتان نشود. شاید هرگز متوجه نشوید که پیروزی‌تان را چقدر مدیون آن‌ها هستید:

۱- به مزار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بروید.
۲ – از بهشت‌زهرا یک‌راست به دیدار «سید مظلوم» بشتابید.
۳ – از بانو دکتر زهرا رهنورد، جناب حجت‌الاسلام شیخ مهدی کروبی، جناب مهندس میرحسین موسوی تشکر و قدردانی کنید.

درست است که اصل۱۱۳ قانون اساسی، دادن درس اخلاق به نسل جوان را جزء وظایف رئیس‌جمهور تعریف نمی‌کند، اما ضرر نمی‌کنید به جوانانمان درس اخلاق، مروت و مرام‌داری هم بدهید.

در عشق توام نصیحت و پند چه سود
زهراب چشیده‌ام مرا قند چه سود

گویند مرا که بند بر پاش نهید
دیوانه دلست پای در بند چه سود

ایام به کام باد
صادق زیباکلام
سی‌ام اردیبهشت یک هزار و سیصد و نود و شش

 

 

 

 

 

 

کلمه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.