قتل علیرضا شیرمحمدعلی، نامه ۱۰ زندانی سیاسی زندان رجایی شهر: اصل تفکیک جرایم در زندانها رعایت نمی‌شود
در پی قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه و اظهارات غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه درباره تفکیک زندانیان سیاسی از دیگر زندانیان، ۱۰ زندانی سیاسی زندان رجایی شهرنامه‌ای منتشر کرده‌اند.

این زندانیان با اشاره به قتل علیرضا شیرمحمدعلی در نامه خود آورده‌اند: "برای ما زندانیان که خود مدتی در بندهای عادی و حتی انفرادی زندان بوده ایم کاملا واضح است که باز بودن در زندان انفرادی برای زندانیان ممنوع است چه برسد به همراه داشتن تیزی و چاقو در سلول انفرادی"

آرش صادقی، ابراهیم فیروز، پیام شکیبا، حسن صادقی، سعید شیرزاد، سعید صفایی، سعید ماسوری، مجید اسدی، محمد بنالزاده و محمدعلی منصوری امضا کنندگان این نامه هستند.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران اخیرا در واکنش به قتل علیرضا شیرمحمدعلی گفت آقای شیرمحمد‌علی به صورت جداگانه از متهمان به قتل نگهداری می‌شده و آنان در هنگام باز بودن در بند زندانیان سیاسی برای توزیع غذا به این زندانی سیاسی حمله کرده‌اند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۱۳۰ زندانی امنیتی (زندانیان سیاسی) در زندان بزرگ تهران نگهداری می‌شوند. آقای شیرمحمدعلی به همراه ۱۶ زندانی امنیتی(سیاسی) دیگر در بندی جداگانه نگهداری می‌شدند.

این زندانیان سیاسی در بخش دیگری از نامه خود با رد سخنان سخنگوی قوه قضاییه ایران درباره تفکیک زندانیان سیاسی از سایر زندانیان نوشتند: "هم اکنون دهها زندانی سیاسی دیگر از جمله اسماعیل بخشی، امیر امیرقلی، جعفر عظیم زاده در زندان اوین و منیره عربشاهی، یاسمن آریانی، صبا کردافشاری، شکوفه یداللهی، سپیده مرادی، الهام احمدی، مرضیه امیری، عاطفه رنگریز، ندا ناجی، سپیده قلیان در زندان قرچک و نیز دهها تن از دراویش گنابادی، سهیل عربی، اکبر باقری در زندان فشافویه و دیگر زندانیان سیاسی محبوس در اکثر زندانهای شهرستانها سند رد ادعاهای کذب مطرح شده از طرف مسئولین سازمان زندانها می‌باشد."

علیرضا شیرمحمدعلی که ۲۱ سال داشت، دوشنبه شب ۱۸خرداد به دست دو زندانی دیگر در زندان فشافویه به قتل رسید.

"توهین به رهبری" از جمله اتهامات آقای شیرمحمدعلی بود. گفته شده که او کانالی با عنوان "آتئیست‌ها" را اداره می‌کرد و بر همین مبنا به هشت سال زندان محکوم شده بود.

محمد هادی عرفانیان کاسب، وکیل آقای شیرمحمدعلی هفته گذشته به ایرنا گفت: "علی‌الظاهر در بندی که ایشان حضور داشتند یک سلول انفرادی وجود داشته که دو قاتل در آن بودند. متأسفانه معلوم نیست آن شب چه اتفاقی افتاده که آنها بدون هیچ درگیری قبلی دفعتا به ایشان حمله می‌کنند و با ضربات متعدد ایشان را به قتل می‌رسانند. گفته می‌شود تعداد ضربات بیش از ۳۰ ضربه بوده است. اما برای اطلاع از تعداد دقیق باید از خانواده پیگیر شوم. اما یک ضربه شدید به قلب و دیگری به شاهرگ بوده است. معمولا وقتی درگیری می‌شود یکی دو ضربه می‌زنند، ولی وارد کردن ۳۰ یا ۴۰ ضربه عجیب است."

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.