Abdolkarim Lahiji 
عبدالکریم لاهیجی: در وضعیت خطیری که صدها تن زندانی عقیدتی و زندانی سیاسی با آن دست به گریبان هستند، همه فقط طبل انتخابات را می کوبند.
در پی اعلام  یکی از اعضای هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که قرار است هیاتی از نمایندگان مجلس وضعیت نسرین ستوده را مورد بررسی قرار دهد، امروز رادیو زمانه رادیو بین المللی فرانسه با آقای عبدالکریم لاهیجی، نایب رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و رییس جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران، گفتگو کردند.
او در هر دو گفتگو اعلام کرد که باید با احتیاط این خبر را در نظر گرفت، زیرا یک نفر آن را با شرط و شروط هایی مطرح کرده است. آقای لاهیجی در باره وضعیت وخیم نسرین ستوده، عبدالفتاح سلطانی و زندانیان سیاسی دیگر ، توضیحاتی ارایه کرد. 
در پاسخ پرسش رادیو بین المللی فرانسه در باره واکنش تشکل های سیاسی به اعتصاب غذای نسرین ستوده و حمایت از او، آقای لاهیجی همچنین گفت:
«متاسفانه هنوز فرهنگ حقوق بشر و تعهد به حقوق بشر به عنوان یک امر پیشاسیاسی نه در ذهنیت حکومت جا گرفته و نه در ذهنیت گروه های سیاسی ما. به عنوان یک مدافع دیرین حقوق بشر می گویم که هر کسی فقط به فکر گروه خودش است.
هر کسی بیشتر به فکر به قدرت رسیدن است. الان ببینید در چنین وضعیت خطیری که صدها تن در ایران به عنوان زندانی عقیدتی و زندانی سیاسی با آن دست به گریبان هستند، همه و همه فقط طبل انتخابات را می کوبند و در صدر آنها آقای محمد خاتمی است که در 8 سال ریاست جمهوری خود می خواست جامعه مدنی را در ایران تقویت کند؛ می خواست قانون اساسی را از ابتدا تا به آخر به قول خودش به مرحله اجرا بگذارد و در آن قانون اساسی برای وکلای دادگستری و ضرورت وکالت در دادگاه های دادگستری یک ماده ای پیش بینی شده است.»
 
 گفتگو با رادیو زمانه (ایرج ادیب زاده):
 
گفتگو با رادیو بین المللی فرانسه:
 
 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.