سازمان ملل: غیرنظامیان در موصل تحت فشار شدیدی هستند
لیز گراندی، مسئول هماهنگ‌ کننده کمکهای بشردوستانه سازمان ملل متحد در عراق می‌گوید که در حالی که نبرد موصل وارد مراحل پایانی می‌شود، غیرنظامیان در معرض شدیدترین صدمات قرار گرفته‌اند.
وی به بی بی سی گفت که نیروهای موسوم به دولت اسلامی (داعش) به طور مستقیم غیرنظامیان را تحت فشار قرار داده‌اند و این درحالی است که غیرنظامیان موصل مدتهاست که با مشکلات شدید کمبود آب و برق مواجه هستند.
پیشتر کمیسر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر نیز از داعش به دلیل استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپرانسانی، انتقاد کرده بود.
این اظهارات درحالی منتشر شده است که نبرد برای خارج کردن باقی مانده نیروهای داعش از موصل در مراحل پایانی آن قرار دارد. هنوز برخی از نقاط غرب موصل در کنترل نیروهای داعش است.
براساس گزارشها روز گذشته (شنبه ۲۷ مه/۶ خرداد) دولت عراق از مردم غرب موصل خواست که منطقه را ترک کنند.
اما همزمان گزارشهایی منتشر شد که نیروهای داعش آنهایی را که قصد فرار دارند می‌کشند.
نیروهای عراقی در آنچه که مراحل نهایی عملیات برای بیرون راندن این گروه از موصل است را از سرگرفته‌اند.
هفت ماه پیش بود که نیروهای عراقی حمله به موصل را آغاز کردند و حالا گفته می‌شود شبه نظامیان در سه بخش شهر همچنان مقاومت می‌کنند.
همچنین براساس گزارشها در مناطق مرزی استان نینوا با سوریه نیروهای شیعه تلاش می‌کنند راه فرار نیروهای داعش را مسدود کنند.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.