39
نرگس موسوی: پدرم زندانی است چون این‌روزهای ایران را پیش‌بینی کرده بود
نرگس موسوی، دختر کوچک نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس می‌گوید پدرش در زندان به سر می برد چون این روزهای ایران را پیش بینی کرده بود.
در آستانه ی پایان دومین سال حصر خانگی رهبران جنبش سبز روز گذشته فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و فرزندان مهدی کروبی در بیانیه ای خطاب به ملت ایران با بیان مظالمی که بر والدینشان می رود از حاکمیت خواسته بودند تا به والدین آنها فرصتی داده شود تا بتوانند از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند.
طی هفته های اخیر علیرغم فوت پدر زهرا رهنورد، دختران وی حتی امکان تماس تلفنی با مادر خود و عرض تسلیت به وی را نداشته اند تا اینکه دیروز میرحسین و رهنورد تحت الحفظ برای ساعتی به منزل مرحوم پدر خانم رهنورد اعزام شده بودند و یکی از فرزندان که برای دیدار با مادربزرگ داغدار خود در منزل ایشان بوده است به طور تصادفی می تواند با پدر و مادر خود دیدار کند.
به گزارش کلمه، علیرغم آنکه بارها گزارش شده که هر زمان اطلاع رسانی ای درباره ی وضعیت میرحسین و رهنورد صورت گرفته، خانواده ی این همراهان جنبش سبز در معرض تهدیدهای جدیدی قرار گرفتند، اما کوکب موسوی دختر ارشد میرحسین صبح امروز در گفت و گو با کلمه گفته بود: ما تا جایی که توان داریم درباره ی وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و نیز در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم.
در همین حال خانم نرگس موسوی دختر کوچک خانواده موسوی نیز با تاکید بر اینکه این زندان کاملا غیر قانونی است به کلمه می گوید: اصرار ما فقط و فقط بر آزادی بدون هیچ قید و شرط پدر و مادرمان است و همچنین پاسخگویی حکومت در مقابل این دو سالی که به ناحق وقت و عمر پدر و مادر ما در زندان گذشت.
دختر نخست وزیر دوران دفاع مقدس در ادامه می افزاید: ما به این قضیه معترضیم و به جز آزادی بی قید و شرط والدینمان قانع نخواهیم شد. ما هیچ دلیل و برهان عقلی و قانونی برای این زندان که نزدیک به دو سال است پدر و مادر ما و آقای کروبی اسیر آن هستند، نمی بینیم.
نرگس موسوی با بیان اینکه میرحسین موسوی مدت ها پیش این روزهای بحران ایران را پیش بینی کرده و جرمش نیز همین بود می گوید: تمام حرف های پدر من به نوعی پیش بینی اوضاع امروز بود و به حق بودن آن حرف ها را هم امروز داریم می بینیم. آن روزها می گفتند که این ها ادعاهایی است که از بیگانگان خط گرفته شده. حالا و با بحران هایی که می بینیم نشان داد که  آن سخنان تنها یک ادعا نبود و  پیش بینی های دقیقی  بود که بر اساس تجربه ی ایشان از اداره مملکت صورت گرفته است؛  البته طبیعی است که آنها از روشن بینی های ایشان می ترسند.
وی با اشاره به اینکه میرحسین مقام و منصبی ندارد خاطرنشان می کند: تنها دارایی پدر ما محبوبیت و آبرویی است که نزد مردم دارد، درست همان طور که مردم پیش ایشان عزیز و محبوبند و خب آقایان از همین می ترسند. اما حاکمیت بر قلب و دل رو با هیچ چیز نمی شود محدود کرد و پوشاند.
کلمه در باره این بیانیه و خواسته های خانواده موسوی و کروبی با هر سه فرزند موسوی و رهنورد گفت و گو کرده است. گفت وگو با فرزند ارشد موسوی و رهنورد را می توانید در اینجا بخوانید. همچنین گفت و گوی فرزند دیگر همراهان جنبش سبز نیز تا ساعات آینده منتشر خواهد شد.
 
 
 
کلمه - زهرا صدر

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.