40
حکومت حاضر به رفتار قانونی نیست
فرزند ارشد میرحسین: در مقابل تهمت های ناروا به پدر و مادرمان سکوت نمی‌کنیم
دختر ارشد نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس، در گفت و گو با کلمه می گوید ما تا جایی که توان داریم درباره ی وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و نیز در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم.
فرزندان  میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و فرزندان مهدی کروبی روز گذشته در بیانیه ای خطاب به ملت ایران با بیان مظالمی که بر والدینشان می رود از حاکمیت خواسته بودند تا به والدین آنها فرصتی داده شود تا بتوانند از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند.
به گزارش کلمه، دختران میرحسین و رهنورد هر زمان که در مورد وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی کرده اند با تهدید و تحدیدهای شدید مواجه شده اند، که عرصه را بیش از پیش بر آنان تنگ کرد و هفته ها بی خبری از پدر و مادر و فشارهای جانی و شغلی متعددی را در پی داشته است.
چنانکه طی هفته های اخیر علیرغم فوت پدر زهرا رهنورد، دختران وی حتی امکان تماس تلفنی با مادر خود و عرض تسلیت به وی را نداشته اند تا اینکه دیروز میرحسین و رهنورد تحت الحفظ برای ساعتی به منزل مرحوم پدر خانم رهنورد اعزام شده بودند  و  یکی از  فرزندان که برای دیدار با  مادربزرگ داغدار خود در منزل ایشان بوده است به طور تصادفی می تواند با پدر و مادر خود دیدار کند.
کلمه در باره این بیانیه و خواسته های خانواده موسوی و کروبی با هر سه فرزند موسوی و رهنورد گفت و گو کرده است.
خانم کوکب موسوی درباره تاثیر آگاهی بخشی  و حساسیت مردم  در کم شدن  ظلمها می گوید: “با شرایطی که در حال حاضر در رفتار حکومت وجود دارد و اختناقی که در جامعه ایجاد کرده اند، واکنش مردم قابل پیش بینی نیست و ما واقعا نمی دانیم بیانیه ی ما چه بازتابی در جامعه خواهد داشت. وی در عین حال تاکید می کند: ما کوتاهی نمی کنیم. و تا جایی که توان داریم درباره ی وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم.  باقی اتفاق ها دست خداست که این ناحقی ها هر چه زودتر تمام شود.
دختر نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اظهار نظرهایی که گهگاه مسئولان قضایی و امنیتی در مورد حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز داشته اند، می گوید: چند هفته ی پیش قطعا دیدید که آقای محسنی اژه ای گفتند تغییری در حصر ایجاد نشده و نخواهد شد. به همین دلیل از منظر مسئولان که امیدی نداریم، اما ما تلاش خودمان را می کنیم و به روشنگری های خود ادامه می دهیم تا مردم آگاه شوند.  با آگاهی مردم،  تارهایی که آقایان دور خودشان تنیده اند پوسیده می شود ان شاالله.
خانم موسوی با تاکید بر محدودیت رسانه های مورد استفاده ی میرحسین موسوی، به تهمت هایی که برخی افراد در رسانه های وابسته به قدرت  خصوصا در روزهای اخیر مطرح می کنند، اشاره کرده و می گوید:  پدرمن در حبس خانگی  فقط  به تلویزیون دسترسی دارد. رسانه ای که به واقع “میلی” است نه ملی، و دروغ در آن زیاد است. اما پدر من پیش از این بارها گفته اند که من وقتی خبری را می خوانم تا عمق آن را می فهمم چه خبر است و از گوشه و کنار اخبار همین رسانه ها همه چیز را دریافت می کنند. و قطعا از تهمت های ناروایی که گهگاه به ایشان زده می شود هم باخبرند.
وی در پاسخ به اینکه “آیا امکان دارد که حکومت روزی امکان پاسخ به این تهمت ها را به میرحسین بدهد یا خیر” خاطرنشان می کند: من بعید می دانم به پدر من اجازه بدهند که پاسخ تهمت ها را بدهند. حکومتی که فقط و به طور صد در صدی خودش را قبول دارد، از هر اتفاقی می ترسد و نگران است که پایه هایش سست و متزلزل شود. چنین حکومتی هیچ وقت این ریسک را نمی کند چون می داند پدر من و راه و حرفش حق است و تردید ندارد که اگر پدر من امکان دفاع پیدا کنند به ضررشان تمام می شود.
دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد معتقد است که “نهادهای امنیتی نمی خواهند بپذیرند که باید رفتار قانونی داشته باشند”.
او می گوید: من فکر نمی کنم به این راحتی ها به دادگاه تن بدهند و بپذیرند که قانونی برخورد کنند پدر من سال ها در این حکومت بوده اند و از آن طرف هم آقای کروبی هم همینطور سالها مسئول بوده اند رییس مجلس بوده اند. این آشنایی با نظام و حکومت کار آنان را سخت تر می کند.
دختر ارشد همراهان محصور جنبش سبز مردم ایران در پایان تصریح می کند: در این “حکومت” با همه ی این دروغ ها و اختناق ها، رفع گره ها و کارها  فقط دست خداست، و بنده ی خدا فقط باید تلاشش را بکند که تحت ظلم قرار نگیرد که ظلم پذیری خودش یک گناه است. ما باید تلاشمان را بکنیم و خواهیم کرد.
 
 
 
 
کلمه - زهرا صدر

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.