اعتراضات ایران؛ گفت‌وگوی رادیو فردا با مسئول امور ایران در شورای امنیت ملی کاخ سفید
گفتگوی اختصاصی رادیو فردا با جوئل ریبرن، مدیر ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید و مسئول امور ایران، عراق و لبنان.

با سپاس از شما آقای ریبرن، هنگامی که رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و همچنین قانونگذاران ارشد این کشور خواهان پشتیبانی از مردم ایران می‌شوند، از چه نوع حمایتی سخن می‌گویند؟
نخستین نکته این است که تظاهرکنندگان بفهمند که تنها نیستند، جهان نظاره‌گر [اعتراض‌های] آنهاست و دلایل نارضایتی آنها را درک می‌کند و پشتیبان حق آنها برای ابراز خواست‌هایشان است. همین‌طور حمایت از حق [مردم ایران] برای تشکیل آزادانه احتماعات است تا آنها نگرانی مشروع خود را ابراز و توجه دولت را به این خواسته‌ها جلب کنند.

این پشتیبانی تا چه میزانی خواهد بود؟ به عنوان نمونه، در صورت سرکوب تظاهرکنندگان توسط حکومت ایران، آیا شما تحریم‌های تازه ای را در نظر خواهید گرفت؟
بله و دولت آمریکا از طرف کنگره این اختیار را دارد تا تحریم‌های جدیدی را علیه اشخاص و سازمان‌هایی که حقوق بشر را در ایران نقض می‌کنند، اعمال کند. تحریم‌ها ابزاری هستند که ما می‌توانیم در صورت دخالت دولت ایران علیه اینگونه تظاهرات مسالمت‌آمیز، از آنها استفاده کنیم.

گفتگوی اختصاصی رادیو فردا با جوئل ریبرن، مدیر ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.