15-1
با هجوم حراست دانشگاه؛ اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل ناتمام ماند
با افزایش مشکلات صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بخصوص در بخش غذا، دانشجویان این دانشگاه طی روزهای اخیر با انتشار فراخوان هایی در شبکه های اجتماعی خواهان اعتصاب غذا در روز یکشنبه ٢٣ مهر در این دانشگاه شدند.  
به گزارش دانشجونیوز، اعتراض اعتصاب کنندگان به مواردی نظیر حذف صبحانه، افزایش قیمت غذا در عین کاهش شدید کیفیت و کمیت، حذف ناهار روز پنج شنبه، حذف امکان خرید غذای روز فروش، حذف مخلفات غذا (میوه، ماست،گوجه و ...) و حذف شام برای دانشجویان خارج از خوابگاه بوده است.
 در این روز علی رغم جو امنیتی و چند برابر شدن نیروهای حراست، تعدادی از دانشجویان در مقابل سلف این دانشگاه به حالت تحصن نشستند که بلافاصله نیروهای حراست با دانشجویان برخورد کرده و با گفتن جمله ی «از اینجا حرکت کنید» مانع از توقف دانشجویان می شدند. اردشیری رئیس انتظامات دانشگاه نیز با دانشجویان درگیر شد.   
سپس تعدادی از دانشجویان از داخل سلف پسران شروع به اعتصاب غذا کرده و سینی های خود را روی زمین چیدند. پس از چیده شدن حدود ١۵ سینی و قبل از رسیدن سینی ها به خارج سلف تعدادی از نیروهای حراست به سرکردگی قربانی (رئیس حراست)، دکتر امینی راد (معاون دانشجویی) و دکتر رسولی (معاون اداری-مالی دانشگاه) به داخل سلف هجوم آوردند و ضمن هل دادن و برخورد با دانشجویان، با کمک کارگران سلف سینیهای غذا را جمع کرده و اعلام کردند که کسی حق ندارد سینی را بیرون ببرد. 
در ادامه دکتر امینی راد سعی کرد با صحبت کردن با دانشجویان آنها را آرام و از داخل سلف بیرون بکشد و نیروهای حراست نیز با حضور در داخل سلف و ایجاد جو امنیتی مانع از اعتصاب غذای دانشجویان شدند. همچنین دانشجویان قصد جمع آوری امضاء نیز داشتند که مامورین حراست با انتقال تعدادی  از دانشجویان به دفتر اداره حراست و ارعاب و تهدید آنها مانع از جمع آوری امضاء و ادامه اعتراضات شدند.
 مسئولین این دانشگاه در حالی از یک اعتراض کاملا صنفی دانشجویان واهمه دارند که امینی راد (معاون دانشجویی دانشگاه) طی سالهای اخیر مدعی بوده است که دانشجویان می توانند در اعتراض به کیفیت بد غذا اعتصاب غذا کنند چون در کشور و دانشگاه آزادی کامل وجود دارد! 
مشکلات صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حالی به حد غیرقابل تحملی رسیده است که مسئولین دانشگاه ده ها میلیون تومان تنها خرج ساخت بنای بزرگی موسوم به «یادمان شهدای گمنام» در وسط دانشگاه کرده اند. آزار و اذیت دانشجویان به بهانه پوشش لباس و تفکیک جنسیتی کلاس های درس نیز از ابتدای سال تحصیلی جدید در این دانشگاه تشدید شده است. همچنین مسئولین دانشگاه ماه هاست که شورای صنفی دانشجویان را منحل کرده و اقدامی جهت برگزاری انتخابات شورای جدید نمی کنند.
 
15-2
 
 
دانشجو نیوز

 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.