پدر دانشجوی آمریکایی: دلایل کره شمالی برای کمای پسرم را نمی‌پذیرم
پدر اتو وارمبیر، دانشجوی آمریکایی که کره شمالی گفته که او را به "دلایل بشردوستانه" آزاد کرده، گفته است که توضیح دولت کره شمالی در مورد به کما رفتن پسرش قابل قبول نیست.
کره شمالی گفته که اتو وارمبیر ۲۲ ساله سال گذشته به دلیل بوتولیسم ( نوعی مسمومیت غذایی ناشی از کنسروهای فاسد شده) و خوردن قرص خواب پس از محاکمه‌اش به کما رفت.
اتو وارمبیر از ۱۷ ماه پیش در کره شمالی در بازداشت بود.
پدر این دانشجو در کنفرانسی خبری گفت:"آنها ( کره شمالی) آمریکایی‌ها را به آنجا می‌کشانند سپس آنها را به گروگان گرفته و بعد هر بلایی سرشان می‌آورند و این همان چیزی است که به سر پسرم آمده است."
پدراتو گفته که کره شمالی با پسرش رفتاری "وحشیانه " داشته است.
او همچنین گفت: "ما در ۱۵ ماه گذشته هیچ خبری از اتو نداشتیم. اما یک هفته پیش دولت کره شمالی ادعا کرد که او تقریبا در تمام ۱۵ ماه گذشته در کما بوده است."
به گفته پدر این دانشجو" حتی اگر توضیح کره شمالی را در این مورد که او به دلیل بوتولیسم و خوردن قرص خواب به کما رفته بپذیریم، که ما چنین چیزی را نمی‌پذیریم، هیچ بهانه‌ای برای یک ملت متمدن وجود ندارد که وضعیت او را مخفی نگه دارد و مراقبت پزشکی را از او دریغ کند."
کره شمالی گفته که اتو وارمبیر اندکی پس از آن که به ۱۵ سال زندان با اعمال شاقه محکوم شد، بیمار شد.
این شهروند آمریکا متهم شده بود که سعی داشت یک نشان تبلیغاتی را از یک هتل بدزدد.
کره شمالی همچنین گفته است به آقای وارمبیر اندکی پس از محاکمه‌اش بعد از آن که بیمار شد قرص خواب داده شد و او از آن پس بیدار نشده است.
او را در حالی که در کما بود سه شنبه ۱۳ ژوئن به آمریکا بازگرداندند.
در حال حاضر این دانشجو در بیمارستانی در اوهایو بستری است.
مرکز پزشکی که اتو وارمبیر در آن تحت درمان است امروز اعلام کرد که او "دچار جراحت شدید اعصاب " است، اما در شرایط با ثباتی قرار دارد.
اتو وارمبیر، دانشجوی اقتصاد دانشگاه ویرجینیا در ژانویه ۲۰۱۶ در حالی که به عنوان توریست به کره شمالی رفته بود، بازداشت شد.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.