خانواده اتو وارمبیر کالبدشکافی او را رد کردند
خانواده اتو وارمبیر که به فاصله کوتاهی پس از آزادی از کره شمالی درگذشت کالبدشکافی او را رد کرده اند.
آقای وارمبیر روز دوشنبه در اوهایو درگذشت. او سه شنبه هفته قبل پس از ۱۵ ماه حبس در کره شمالی آزاد شده بود اما بیشتر آن دوره را در کما به سر می برد.
پزشکی قانونی بخش همیلتون در ایالت اوهایو گفت که خانواده وارمبیر کالبدشکافی را رد کرده اند و در نتیجه فقط معاینات بیرونی انجام شده است.
کره شمالی ادعا می کند که علت کمای او بیماری بوتولیسم و خوردن قرص خواب بود اما خانواده و پزشکان معالج این ادعا را رد کرده اند.
آقای وارمبیر ۲۲ ساله در ماه مارس ۲۰۱۶ به ۱۵ سال زندان محکوم شد که پس از محاکمه به اتهام تلاش برای دزدیدن یک نشان تبلیغات سیاسی از یک هتل بود.
دفتر پزشکی قانونی در شهر سینسیناتی اوهایو، جایی که او تحت معالجه بود، در بیانیه ای نوشت: "در این مقطع هیچ نتیجه ای در مورد علت مرگ آقای وارمبیر به دست نیامده چون مدارک و عکس های پزشکی دیگری وجود دارد که باید بررسی شود و افرادی هستند که باید با آنها مصاحبه شود."
پزشکان در مرکز پزشکی سینسیناتی که اتو واربنیر پس از بازگردانده شدن از کره شمالی در آن تحت معالجه قرار گرفت نتیجه گیری کرده بودند که او "دچار آسیب دیدگی شدید اعصاب" است.
قرار است مراسم سوگواری او صبح پنجشنبه در دبیرستان وایومینگ جایی که تحصیل کرده بود برگزار شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت که "رژیم بی رحم" کره شمالی آقای وارمبیر را در معرض "بدرفتاری های زیادی قرار داد."  

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.