معترضان نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز در خوزستان تجمع کردند
امروز، شنبه ۲۶ آبان، در سیزدهمین روز از اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه، جمعیت زیادی در خیابان‌های شوش، در استان خوزستان، به حمایت از کارگران معترض تجمع کردند.

همزمان صدها نفر از کارگران معترض فولاد اهواز در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان در شوش و در اهواز شعارهایی در حمایت از یکدیگر دادند.

این کارگران معترضند که چند ماه است حقوق نگرفته‌اند.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

امروز، شنبه ۲۶ آبان، در سیزدهمین روز از اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه، جمعیت زیادی در خیابان‌های شوش در استان خوزستان، به حمایت از کارگران معترض تجمع کردند. . معترضان در شوش در مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند و علاوه بر کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، افرادی از قشرهای دیگر مردم شوش در میان آنها حضور داشتند. . . آنها با شعارهایی مسئولان را "بی‌لیاقت" خواندند. . تصاویر منتشرشده از حضور ماموران پلیس ضدشورش در شوش حکایت دارد.

Ein Beitrag geteilt von BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) am Nov 17, 2018 um 5:00 PST

تصاویر منتشرشده از حضور ماموران پلیس ضدشورش در شوش حکایت دارد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که تجمع‌های کارگران هفت‌تپه مسالمت‌آمیز بوده است. او وعده داده که استانداری با "کمک مسئولان کشوری" پیگیر رسیدگی به خواسته‌های کارگران است.

معترضان در شوش، در مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند و علاوه بر کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، افرادی از قشرهای دیگر مردم شوش در میان آنها حضور داشتند.

آنها با شعارهایی مسئولان را "بی‌لیاقت" خواندند.

دیروز اعتراضات هفت تپه به نماز جمعه کشید. کارگران هنگام صحبت‌های محمد امام، امام جمعه شوش، با شعارهای "دروغگو، دروغگو" و "رو به میهن، پشت به دشمن" به او پشت کردند.

در اهواز کارگران با شعارهایی چون "خاشقجی رو رها کن، فکری به حال ما کن" و "تورم، گرانی، پاسخ بده روحانی" در مقابل استانداری خوزستان اعتراضشان را بیان کردند.

اعتراضات هفت تپه
در اعتراضات روز شنبه حضور زنان و کودکان پر رنگ است

اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران هفت تپه در تجمع شوش گفت با اعتراضات جاری، "دزدها و اختلاس‌گرها دیگر خواب خوزستان را ببینند".

پیش از این خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گزارش داده است که نام یکی از مقام‌های شرکت هفت‌تپه در میان متخلفان ارزی بوده است.

نماینده کارگران هفت‌تپه اسحاق جهانگیری و اطرافیانش را به "رانت خواری و رانت دهی" در اداره کشور متهم کرد.

عده‌ای از کارگران هفت تپه و فولاد اهواز می‌گویند مشکلاتشان با خصوصی‌سازی تشدید شده است.

'ممنوع‌الورودی مدیران'
یکی از کارگران هفت‌تپه به ایلنا گفته است: "وعده‌هایی که کارفرمای کارخانه و برخی مسئولان استانی پیش از این برای پرداخت طلب کارگران داده بود، در حد شعار باقیمانده است."

در عین حال یکی از کانال‌های تلگرامی منتسب به فعالان کارگری هفت‌تپه می‌گوید حراست شرکت به آنها گفته است که یکی از تقاضاهایشان، مبنی بر ممانعت از ورود مدیران به شرکت، عملی می‌شود.

گروهی از کارگران هفت‌تپه خواهان آن هستند که مالکیت شرکت از بخش خصوصی به بخش عمومی بازگردانده شود و شرکت به صورت شورایی اداره شود.

پلیس در شوش

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.