تظاهرات در اهواز؛ کارگران شرکت فولاد در خیابان‌ها شعارهای اعتراضی سر دادند
گزارش ها از اهواز، مرکز استان خوزستان در جنوب غربی ایران حاکی از حضور پرشمار معترضان در خیابان های این شهر است.

اعتراضات و راهپیمایی کارگران شرکت فولاد خوزستان با برخورد ماموران امنیتی و پلیس مواجه بود.

علیرغم حضور ماموران، معترضان در خیابان های اصلی شهر و مقابل استانداری خوزستان حاضر شدند و شعارهای اعتراضی سردادند.

ویدئوهایی که از سطح شهر اهواز توسط شهروندان محلی منتشر شده نشان می‌دهد که پلیس با برخی از معترضان درگیر شده است.

معترضان در یکی از ویدئوها شعار می دهند " دولت، مافیا، پیوندتان مبارک"، "همشهری باغیرت حمایت حمایت" و "ما کارگران فولاد، علیه ظلم و بیداد می جنگیم می جنگیم".

گروه ملی صنعت فولاد توسط گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌شد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

کارگران فولاد خوزستان که در روزهای پیش مقابل استانداری تجمع کرده بوند، چند ماه است که حقوق نگرفته اند. آنها اواخر سال گذشته خورشیدی هم در اعتراض به دریافت نکردن حقوق، دست به تجمع زده بودند.

کارگران فولاد خوزستان هفته گذشته از کارکنان معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه که آنها هم مدت هاست حقوق دریافت نکرده اند، حمایت کرده بودند.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

اعتراضات و راهپیمایی کارگران گروه ملی صنعتی ⁧‫#اهواز‬⁩، امروز شنبه ۳ آذر ۹۷ به خیابان ⁧‫#نادری‬⁩ اهواز کشید. . بنا بر مشاهدات مخاطبان، گروه‌های پرشماری از ⁧‫#کارگران‬⁩ به رغم مقاومت ماموران انتظامی از پل نادری وارد خیابان نادری، مرکز شهر اهواز شدند. #bbcpersian

Ein Beitrag geteilt von BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) am Nov 24, 2018 um 1:42 PST

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.