یک تشکل کارگری از حمله نیروی انتظامی به تجمع فرهنگیان در اصفهان خبر داد
اتحادیه آزاد کارگران ایران از حمله نیروی انتظامی به تجمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته در مقابل اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در روز پنج‌شنبه و بازداشت شماری از آنان خبر داد.

بر اساس فیلم منتشر شده در کانال تلگرامی این تشکل کارگری، نیروی انتظامی دو تا سه تن از تجمع کنندگان را بازداشت کرده‌است. مقام‌های انتظامی تاکنون در این باره سخن نگفته‌اند.

تجمع فرهنگیان اصفهانی در پی فراخوان اعتراض به پایین بودن دستمزد و با درخواست آزادی معلمان زندانی و همسان سازی حقوق بازنشستگان برگزار شد. در سالیان اخیر، شماری از تجمع‌های فرهنگیان با برخوردهای امنیتی مواجه شده‌است و تعدادی از آنان نیز بازداشت شده‌اند.

در حال حاضر، شماری از فعالان صنفی معلمان، از جمله اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، محمد حبیبی، روح‌الله مردانی و عبدالرضا قنبری به اتهام‌های امنیتی زندانی هستند. برخورد با معلمان، انتقاد تشکل‌های صنفی در ایران و سازمان‌های حقوق بشری و اتحادیه‌های کارگری در جهان را به دنبال داشته‌است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.