تجمع خانواده اسماعیل بخشی مقابل دادگستری شوش
با گذشت یک ماه از بازداشت اسماعیل بخشی، فعال کارگری کانال مستقل کارگران هفت تپه در تلگرام خود نوشت که خانواده این دو زندانی در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان قضایی در مقابل دادگستری شوش تجمع کردند.

روز یکشنبه ۲۸ بهمن هم کانال مستقل کارگران هفت تپه نوشته بود که ماموران دادستانی به خانواده اسماعیل بخشی که برای رسیدگی به وضعیت او به دادستانی شوش مراجعه کرده بودند، حمله کردند.

براساس این گزارش ماموران می‌خواستند به مادر آقای بخشی دستبند بزنند و او را بازداشت کنند که حال او به دلیل فشار موجود به هم خورد و در بیمارستان بستری شد.

اسماعیل بخشی، سپیده قلیان
اسماعیل بخشی، سپیده قلیان

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان در آبان ماه در اعتراضات کارگری هفت تپه بازداشت شده بودند و بعد از آزادی اعلام کردند که توسط وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی شکنجه شده‌اند.

آقای بخشی و خانم قلیان بعد از پخش فیلم "طراحی سوخته" از تلویزیون ایران، در روز سوم بهمن دوباره بازداشت شدند.

خانم قلیان پس از پخش فیلم "طراحی سوخته" که اعترافات اجباری او و اسماعیل بخشی، فعال کارگری را پخش کرده بود، در توییتر خود نوشت که تصاویر پخش شده از او گواه دیگری بر شکنجه‌اش در طول بازداشت است و عنوان کرد که خواهان علنی برگزار شدن دادگاه خود است.

مقام‌های قضایی و دولتی ایران ادعای شکنجه را رد کرده‌اند و از جمله محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است که وزارت اطلاعات و حکومت ایران می‌توانند از آقای بخشی برای حرف‌هایش شکایت کنند.

مطابق قانون اساسی ایران شکنجه ممنوع است و اعترافات و ادعاهایی که تحت شکنجه بیان شود اعتبار نخواهد داشت.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.