اجرای حکم شلاق یک کارگر نانوایی در پی شکایت امام جمعه شهر چرام

خبرگزاری هرانا از اجرای حکم ۵۵ ضربه شلاق یکی از اهالی شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویر احمد در پی شکایت امام جمعه این شهر گزارش داد.

این رسانه که اخبار مربوط به حوزه حقوق بشر در ایران را رصد می‌کند با انتشار تصویری از حکم دادگاه علیه روح‌الله برزین‌نژاد، کارگر نانوایی، نوشت که این حکم روز ۱۷ خرداد در واحد اجرای احکام دادگستری چرام اجرا شده است.

حکم مورد اشاره اتهام آقای برزین‌نژاد را «توهین» عنوان می‌کند. گزارش هرانا نیز می‌گوید که این شهروند «به دلیل اظهارنظر دیگران زیر مطلب انتقادی وی» با شکایت نورالله افشار، امام جمعه شهرستان چرام، مواجه شده بود.

هرانا سپس به نقل از یک «منبع مطلع» اضافه می‌کند که پس از صدور حکم شلاق، «با وجود پادرمیانی چند تن از معتمدین و بزرگان شهر چرام» امام جمعه این شهر «حاضر به رضایت نشده و همچنان خواستار اجرای حکم بود» و در نهایت این حکم به اجرا درآمد.

از سویی وبسایت تابناک بیانیه امام جمعه شهرستان چرام را منتشر کرده است که مدعی شده است «در جریان اجرای حکم نبوده» و فکر می‌کرده که «پرونده مختومه شده» واگرنه «اجازه اجرای آن را نمی‌داده است».

او در این بیانیه نوشته که آقای برزین‌نژاد در فضای مجازی «اقدام به توهین‌های متعدد به نمازگران» کرده و به «مسائل شخصی امام جمعه سابق شهر» پرداخته است.

امام جمعه چرام نوشته که او خواستار عذرخواهی نامبرده شده اما او چنین نکرده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.